Пронајдете

ВАШАТА КОЛИЧКА ГОЛФ

ЛИТИУМСКА БАТЕРИЈА

— Заменете ги оловните батерии —

производ02

Без разлика дали ви треба струја на теренот за голф, на пат, во град или на вода, можете да се потпрете на нашиот квалитет, лесен, сигурен JB BATTERY LiFePO4 батерии.

JB BATTERY Батериите LiFePO4 се дизајнирани да ги заменат оловните батерии. Тие можат да испорачаат искуство без проблеми. Со една од нашите литиумски батерии вградени во вашиот голф кабриолет, никогаш повеќе нема да морате да ги дополните течностите.

JB BATTERY Напојување на литиум-јонската батерија – помоќната батерија!

Компанијата JB BATTERY е професионален производител на батерии за голф, произведуваме високи перформанси, длабок циклус и без одржување на литиум-јонски батерии. Носиме целосна линија на батерии LiFePO4 за напојување на колички за голф, скутери за мобилност, возила со мала брзина, UTV, ATV и многу повеќе. Сите наши plug-and-play батерии се модуларни, така што можете да ги поврзете заедно во серија или паралелно за поголема моќност. Батеријата за голф JB BATTERY LiFePO4 е помоќна, подолг животен век од батеријата со оловна киселина, а исто така е со помала тежина, помала големина, побезбедна и подолго вози.

Долг животен век
Повеќе од 8 години траење на батеријата, 10 години дизајниран животен век, траат до 10 пати подолго од конвенционалните оловни батерии. Ова во голема мера ја намалува потребата за замена на батеријата.

Ултра безбедно
Поминал безбедносни тестови како што се преполнување, претерано празнење, преголема температура, краток спој и убод и нема да се запали или експлодира.

Висока енергија
Низок внатрешен отпор и висока ефикасност, исклучително висока густина на енергија со добра стабилност.

Брзо полнење
Техника за брзо полнење, литиумската батерија може да се полни брзо до 1C, брзо полнење на литиум-јонските батерии најчесто развиени за електрични возила.

Нулта одржување
Литиум фосфатните батерии не бараат пловечко полнење како оловната киселина. Во апликациите за долгорочно складирање, целосен циклус се изведува на секои 6-12 месеци за да се одржи 30%-70% SOC.

Нулта одржување
Литиум фосфатните батерии не бараат пловечко полнење како оловната киселина. Во апликациите за долгорочно складирање, целосен циклус се изведува на секои 6-12 месеци за да се одржи 30%-70% SOC.

Високи перформанси на LiFePO4

Брзо полнење

Безбедност на LiFePO4

Литиум-јонска батерија VS батерија со оловна киселина

Која е најдобрата батерија за количка за голф?
Олово-киселина VS литиум

Како современ играч на голф, учењето за батеријата за вашата кола за голф е исто толку суштинско за спортот. Електричните батерии за количка за голф го обезбедуваат вашето движење на теренот за голф и на улица. При изборот на батерии за вашата количка, неопходно е да се споредат батериите со оловно киселини и литиумските батерии за да ја изберете вистинската.

Добрите и лошите страни на литиумската количка за голф батерии

Пред да скокнете на бандажот со литиум јонска батерија, погледнете ги добрите и лошите страни на производот. Иако е тешко да се оспорат придобивките, сè уште има некои потенцијални недостатоци што треба да се земат предвид. Без разлика дали на крајот користите литиум-јонски батерии или не, важно е да знаете за најновата технологија и иновации во индустријата.

JB БАТЕРИЈА Длабок циклус LiFePO4 Батерија за голф количка

Пакети литиумско железо фосфатни батерии на JB BATTERY за колички за голф.

24V LiFePO4 литиумска батерија

36V LiFePO4 литиумска батерија

48V LiFePO4 литиумска батерија

72V LiFePO4 литиумска батерија

Прилагодена батерија за голф количка

е додадена во вашата кошничка.
Плаќање
en English
X